top of page

Sesi Doğadan Al: Sürdürülebilir Mantar Malzeme ile Yalıtımın Yeni Yolu

Ses yalıtımı, özellikle kalabalık şehirlerde yaşayanlar için büyük bir sorundur. Ancak, bu soruna çözüm bulurken çevre dostu malzemeler kullanmak da önemlidir. Bu amaçla, son zamanlarda mantar malzemesi ile yapılan ses yalıtımı ürünleri oldukça popüler hale gelmiştir.

Mantar, sürdürülebilir bir malzeme olarak öne çıkmaktadır. Hem hızlı bir şekilde yeniden üretilmesi hem de biyolojik olarak parçalanabilir olması nedeniyle çevre dostu bir seçenektir. Ayrıca, mantar ses yalıtımı ürünleri de oldukça dayanıklıdır ve çeşitli şekillerde tasarlanabilirler.


Mantar malzemeden yapılan bu ürünler, geleneksel olarak kullanılan petrokimya ürünlerine göre daha çevre dostudur. Ayrıca mantar malzemeler, yüksek ses yalıtım performansına sahip oldukları için çeşitli alanlarda kullanılabilirler. Örneğin; ofisler, oturma odaları, müzik stüdyoları, sinema salonları ve daha birçok alanda tercih edilebilir.

Kaplama altı mantar T61 - Amorim Cork Composites


Qubi sürdürülebilir Acousticork U85 şap altı şilteleri ses yalıtım yalıtım ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Yüksek kaliteli kauçuk granüllerinden üretilir ve mükemmel ses yalıtımı sağlar. Ana malzemesi, aglomere mantar ve geri dönüştürülmüş poliüretan olan çevreci malzemenin kullanımı her türlü yapıda uygundur. Zemin sesi, titreşim ve yankı gibi ses sorunlarını önler. Ayrıca, ısı yalıtımı özellikleri de sağlar ve enerji tasarrufu sağlar. Böylelikle karbon ayak izi oldukça azalır.

Sonuç olarak, mantar içeren veya mantar ile yapılan ses yalıtımı ürünleri, çevre dostu ve yüksek performanslı bir çözüm sunmaktadır. Acousticork U85 ise bu çözümlerde en etkililerinden bir tanesidir. Ürün hakkında daha fazla bilgi almak için www.qubi.com.tr u ziyaret edebilir, iletişim odaklı Qubi çalışanları ile ihtiyacınıza yönelik çözümler üretebilirsiniz. Tasarımınızda doğru malzeme tercihi ile evinizde veya iş yerinizde daha sakin, sessiz ve konforlu bir ortam yaratabilir yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.

54 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page