top of page

Volume Acoustics

Volume acoustics are solutions used between structural elements and non-structural elements in order to prevent noise transitions between volumes. They are applications that ensure the sound quality of buildings such as open offices and dining halls, as well as indoor architectural large volumes such as conferences, concerts, congress halls, and operas, and cover their continuity.

Moisture

Strength

Easy

Applicability

Fire

Strength

High Acoustic

Performance

Cleanable

Surface

ofis2_01_edited.jpg

Offices and Meeting Rooms Acoustic Arrangement

Daha iyi bir iletişim kurulması ve duyum kalitesini arttırmak adına iç mekandaki akustik malzemelerin kullanımı önemlidir. Anlaşılabilirliğin önemli olduğu alanlarda konuşmacının aktardığı bilgilerin alıcıya net olarak iletilmesini sağlanabilir. Ortak çalışma alanlarında yoğun gürültüye maruz kalan personeller için daha sessiz bir ortam oluşturmak adına mimari planlama içerisinde akustik parametreler yer almalıdır.

Ofisler

Conference Halls Acoustic Arrangement

Büyük konferans salonlarında konuşmanın anlaşılabilirliği genellikle düşüktür. Konuşma netliği ve dinleme rahatlığını en üst düzeye çıkarmak için ses emici paneller uygulanmalıdır. Akustik önlem alınmayan bir salonda konuşma anlaşılabilirliğini engellemekte ve eğitimin verimliliğini düşürmektedir. Bu paneller sayesinde yankılanma süresi ve genel gürültü seviyesi azaltmakla birlikte konuşmaların
anlaşılabilirliğini de sağlamaktadır.

campus-aabernaa-denmark-acoustic-panels-
Konferans
alquds-university-theater-acoustic-wall-

Cinema and Theater Halls Acoustic Arrangement

Sinema ve tiyatro salonlarında; duvar ve tavan yüzeyleri yansıtıcı olabilir, bu nedenle tüm seslerin herkese yankılanma halinde ulaşması söz konusudur. Arka ve yan duvarlarda emici paneller kullanılarak yankılanma süresi ve istenmeyen yansılamaları azaltmaya yardımcı olacaktır.

Sinema

Restaurants Acoustic Arrangement

Yoğun gürültünün ve yankılanmanın rahatsız edici seviyede olduğu alanlarda ses yutucu malzemeler uygulanarak önlemler alınabilir. Aktif olarak kullanıma açılan mekanlarda; mimari yapı dolayısıyla ürün konumlandırmak zor, hatta imkansız olabilir. Bu gibi olumsuz bir duruma yol açmamak için proje aşamasında iç mekan akustiğinin planlaması oldukça önemlidir.

IMG_20201202_150804_318.jpg
Restoran
bottom of page